BEDEN DİLİNDE YAPILMASI GEREKLİ OLAN HAREKETLER

Beden dilinin mükemmel kullanımını; saygın, kaliteli, sıkıcı olmıyan, güven veren, güzel görüntü ve olumlu mesajlar veren davranışlar olarak algılıyabiliriz, tıpkı bir sinema ya da tiyatroda etkilenmek, duygulanmak gibi. Beden dilinde bakışların etkilemek sanatında önemli bir yeri vardır.

 

Beden dili başarısı için yapılması gereken hereketler:

 

Bakışlar:

 

a.  Etkili göz teması,

 

b.  Gülümseyen bakış,

 

c.  Optimist bakış,

 

d.  Pozitif bakış bakış,

 

e.  Anlamlı bakış,

 

f.     Gizemli bakış,

 

g.  Dinleyen bakış.

 

#  Bakışlar:

 

Beden dili kullanımında en etkili organ bakışlardır. Bakışlar göze hoş görünen ve kısa sürede beğeni kazandıran hareketlerdir, size sevimlilik kazandırır, bakışlarda-ki tebessüm, optimizm, pozitif enerji, coşku ve gizem sizin vizyonunuzu ve marjinalitenizi yansıtır, bakışların etkisi o kadar büyüktür ki hem sizin kabul edilmenizi, ötesi beğenilmeniz sonucu mesajlarınızın bire bir kabul edilmesini sağlar.

 

Etkili göz teması karşınızdaki ile aranızda;

 

#  Frekans oluşmasını sağlar,

 

#  Duygusal bir bağ oluşmasını sağlar.

 

Etkili göz teması konuya hem hakim olmak, hem de etkilemek açısından önemlidir. Karşınızdaki ile aranızda bir frekans oluşturun, çabalarınız önce bunun için olmalıdır. Frekans oluşmasını sağlamak için gözlerinizi ve ses tonunuzu    mükemmel kullanmalısınız.

 

Neden bakışlar etkilidir?

 

Gözler olayları algılamak, oluşumlardan duygu bağı oluşmasını sağlayarak etkilemek, etkilenmek, anlamak ve karar vermek adına önemlidir.

 

Gözler:

 

#  İleticidir,

 

#  Algılayıcıdır,

 

Doğa harikası olan gözler çevre ile aramızdaki bağı-mızdır.

 

Gözler, pozitif enerji iletiminde en etkili organlarımızdan biridir.

 

Pozitif enerji iletişimin en büyük gücüdür. Bu gücün mutlaka kullanılması gerekmektedir. Pozitif enerjinin iletimi başta gözler olmak üzere, ses tonu, konuşma şekli, mimikler ve hareketlerle yapılır. Yani konuşma ve beden diliyle iletilir.

 

DERLEYEN... (EDİTÖR)

 

İletişim:bilgi@gencogrenci.com

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :beden dili nedir - beden dili slayt - kadınların beden dili - erkeklerin beden dili - beden dili kitap - beden dili resimli - vücut dili - diksiyon -

Yorumlar