Bireysel Kariyer Koçluğu

Kariyer Koçluğu Nedir? Kariyer planlamasında değişiklik yapmak ya da şuanda bulunduğu yerde performansını artırmayı hedefleyen kişilerin, kendilerini kariyerlerinde ne şekilde ifade edecekleri veya nasıl yol almak istedikleri konusunda yardımcı olur. Özet olarak “Şu anda nerdeyim” ve “Nerede olmak istiyorum” sorularına yanıt bulmaya çalışırken, bireyin kariyerinde kendisine 360 derecelik bakış açısıyla bakmasını sağlar.

Kariyer Koçluğu ne sağlar?
Hızla değişen iş dünyası içerisindeki seçeneklerde; bireyin, yaşayabilir ve öğrenebilir olması sürecine profesyonel yol arkadaşlığı yapar. Şirket kültürüne uyumluluk, adapte olmak, güçlü iletişim yeteneği, sayısal bilgi ve analitik düşünme yeteneği, ilgili sektörde iş tecrübesi veya iş tecrübesini geliştirmesi, yeni fikirler oluşturma veya var olan projeleri geliştirme yeteneği, yönetim yeteneği ve liderlik özelliklerini gözden geçirmeyi sağlar. Bireyin kendini tam olarak ifade eden, mutlu olacağı bir işte çalışması çok önemlidir. Zaman geçtikçe; İş hayatında mutlu olarak kalabilmeye, enerjimizi koruyabilmeye ve umutlarımızı canlı tutmaya yardımcı olur. Güvenli bir şekilde yolunuzda ilerlemenizi sağlar.

Neler Kazanırsınız?

Mesleki kariyerinize ne şekilde devam etmeyi arzu ettiğinize karar verirsiniz.

Bireysel hedeflerinizi net bir şekilde tanımlarsınız.

Kendinizi her zamankinden daha iyi bir şekilde ifade etmeye başlarsınız.

Kişisel hedeflerinize ulaşabilmek için eylem planı hazırlayıp uygulamaya başlarsınız.

Kişisel yetkinlikleriniz konusunda bilinçlenirsiniz.

Kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanır ve yaşam kalitenizi artırırsınız.

Kendi yaşamınıza ve mesleki kariyerinize dışarıdan bakma fırsatı yakalar ve dağınık durumda olan Yap-boz parçalarının tekrar bir bütün haline geldiğini deneyimleyeceksiniz.

Kariyer Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için

İzmir'de Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan veya burayı tıklayınız.

Antalya'da Kariyer Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan veya burayı tıklayınız.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İş Kariyer Koçluğu - Kariyer Koçları - Kariyer Koçluğu - kariyer koçluğu nedir - kariyer koçluğu eğitimi - kariyer koçu -

Yorumlar