İzmir Hızlı Okuma Eğitimi

Öncelikli olarak hızlı okumanın anlama kabiliyetini azaltmadığını, azaltmaktan ziyade ciddi oranda artırdığını ifade etmek gerekiyor. Normal okuma hızıyla okuyan bir birey bir dakika içerisinde 200 kelime okuduğunda bunun %60′ını aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800 kelime okuduğunda okuduğu metnin %80′inden fazlasını daha sonra hatırlayabilir. Bunun nedeni ise, daha hızlı okuduğunuz zaman beyin konunun bütünlüğünü daha kolay bir şekilde kavrar, siz de zaman ve enerjiden ciddi anlamda tasarruf etmiş olursunuz.

NEDEN HIZLI OKUMA ?
 
"Niçin hızlı okumaya ihtiyaç duyulur? Bu tür okumanın yararları nelerdir ?"
 
İnsanlar okuma konusunda mevcut kapasitesinin tamamını kullanamamaktadır. bilim alanındaki gelişmeler, öğretim sırasında okunması gereken belgelerin her geçen gün biraz daha artması karşısında insanlar çaresiz kalmakta; zaman konusunda sıkıntı çekmektedir.
 
Yapılan araştırmalar, ortalama olarak dakikada 500 kelime okunmasının gerekli olduğunu göstermiştir. Daha yüksek oranda bir okuma hızına ulaşmak, özellikle yönetici kadroların hedefi olmak zorundadır.
 
Üst seviyedeki bir komutanın, bir siyasetçinin, günlük işlerle ilgili olarak imzaladığı belge ve yazışmaların okunması bile dakikada 500 kelimeden düşük bir okuma hızıyla okunmakta olduğu görülmektedir.
 
En azından her gün en az bir günlük gazeteyi, her hafta en az bir dergiyi okumak bir aydının kültür seviyesin artması, çevreden haberdar olabilmesi için en muhtemel şartlardır. Buna, ayrıca okunması gereken kitapları da eklemek gerekir.
 
10 yaşında okumaya başlansa ve 60 yaşına kadar hiç aksatmadan her hafta bir kitap oku, ki bunu yapabilenler yok denecek kadar az sayıdadır, bu 50 yıllık süre içinde ancak 2600 kitap okunabilir.

Bir yandan görevlerini devam ettirirken, diğer yandan Harp Akademisi imtihanlarına hazırlanan bir subayın kısa sürede 500 kadarını da incelemesi gerekir.
 
İşte bütün bu koşullar, bizi hızlı okumaya yönlendirmektedir. Hızlı okuma, bilgi ve kültür alanında kendimizi aşmanın ve en iyi seviyeye gelmenin yollarını sunuyor.

Hızlı Okuma yöntemi ile Kazanmak İçin 10 Neden ?

Okuma, anlama, hafızaya alma ve hatırlama konularında maksimum performans düzeyine ulaşarak kendinize olan güveninizi ve hayatınızdaki başarılarınızı artıracaksınız.

Hızlı okumak, daha kısa zamanda daha fazla bilgiyi sindirme imkanı sağlaması nedeniyle , okuma için harcadığınız zamanı ciddi ölçüde kısaltacak ve ya aynı süre içinde çok daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

Dikkatinizi daha uzun süre sürdürebilecek ve çabuk sıkılmayacaksınız.

Hızlı okuma yöntemleri ile düşünme, algılama, değerlendirme, kavrama ve karar verme hızınız artacak okuma fonksiyonunuzu monotonluktan çıkartacak, zevkli ve eğlenceli hale getireceksiniz.

SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES gibi sınavlara hazırlanıyorsanız hem hazırlanırken hem de sınavlarda zamandan önemli bir tasarruf sağlamış olacaksınız.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir hızlı okuma, hızlı okuma İzmir, İzmir Hızlı Okuma kursu, Hızlı Okuma kursu İzmir, İzmir Anlayarak Hızlı Okuma kursu, Hızlı Okuma Eğitimi İzmir, İzmir Hızlı Okuma Eğitimi, Hızlı Okuma Teknikleri kursu İzmir, İzmir Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir, Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir hızlı okuma - hızlı okuma İzmir - İzmir Hızlı Okuma kursu - Hızlı Okuma kursu İzmir - İzmir Anlayarak Hızlı Okuma kursu - Hızlı Okuma Eğitimi İzmir - İzmir Hızlı Okuma Eğitimi - Hızlı Okuma Teknikleri kursu İzmir - İzmir Hızlı Okuma Sertifika - Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir - Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir -

Yorumlar