Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı Okuma Yöntemlerini Kullanmak Niçin Önemlidir? Okumak, bilmenin ve öğrenmenin en basit ve etkili yoludur . Çünkü, insan bilgilerinin %80'den fazlasını okuyarak kazanır. Zaman ise insanın en büyük sermaye kaynağıdır. Bu sermayeyi gereksiz harcamak hatta yok etmek büyük bir kayıptır. Örneğin : 500 sayfalık bir kitapta, yaklaşık 135.000 sözcük bulunur. Bir insanın normal okuma hızı yaklaşık dakikada 150 sözcüktür. Hızlı okuma yöntemlerinden haberdar olmayan bir insan bu kitabı 15 saatte okur. Eğer hızlı okuma yöntemleriyle okuma hızını çok değil, 1000 kelimeye çıkarabilse, bu kitabı 2,5 saatte anlayarak okuma şansı elde edebilir.


Sadece bir kitapta gereksiz harcanan 12,5 saat! Birde bu zarara diğer okunan kitaplardaki kayıpları da eklersek karşımıza ne çıkar siz düşünün. Bu zarardan kurtulmanın yolu, hızlı okuma yöntemlerini öğrenerek uygulamaktır. Hızlı okuma, zamandan tasarruf etmektir.


Neden Daha Hızlı ve Etkin bir şekilde Okumak Gerek?< Okumayı sevmiyorsunuz fakat okumakla yükümlü olduğunuz şeyler var.

< Okumayı seviyorsunuz fakat okumaya zaman ayıramıyorsunuz.

< Öğrencisiniz dolayısıyla bir sürü kitap ve not sizi bekliyor.

< Sbs, Ygs, Lys, Kpss, Ales gibi sınavlara hazırlık sürecindesiniz fakat zaman sorunu yaşıyorsunuz.

< Daha kısa zaman içerisinde daha fazla şey öğrenmek istiyorsunuz.

< İş yerinde her gün yüzlerce dosya, belge ya da raporu gözden geçirmeniz gerekiyor. Fakat bunları yetişmekte
zorlanıyorsunuz.

< Kitap, dergi ve gazete okumayı çok seviyorsunuz fakat zamanınız istediğiniz tüm kaynakları okumaya yetmiyor.

Eğitime Kimler Katılmalı:

Sbs, Ygs, Lys, Kpss, Ales sınavlarına hazırlananlar, Hukukçular, Akademisyenler gibi çok sayıda meteryal taramak zorunda kalanlar, okuma alışkanlıklarını geliştirmek isteyen ve okuma -yazma bilen herkes katılabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma teknikleri nelerdir - gözle okuma -

Yorumlar