HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

Hızlı Okumanın Olumlu Etkileri ; Yapılan araştırmalara göre, hızlı okuma dersleri sonrasında ilköğretim öğrencileri dakikada ortalama 2-3 bin kelimelik okuma hızına ulaşılabiliyor.

Yapılan bir araştırma, hızlı okuma dersleri sonrasında ilköğretim öğrencilerinin dakikada ortalama 2-3 bin kelimelik okuma hızlarına ulaşılabileceğini ortaya koydu.

HIZLI OKUMA EĞİTİMİ YÜZDE 70 ETKİLİ; Beynin bütünü algılama, gözün ise geniş alanları görme becerisi üzerine temellenen araştırma, hızlı okuyan öğrencilerin yüzde 70 oranında anlama becerisi gösterdiklerini de gözler önüne serdi.

Okullara hızlı okuma dersi acilen gerekli. Okuma-yazma öğretilmeye başlandığında aynı anda hızlı okuma tekniklerinin de öğretilmesi gerekiyor, "İlköğretim birinci sınıftan itibaren verilen hızlı okuma eğitimini matematik mantığına dayandırarak yürütüyoruz. Hızlı okumada ezberden çok mantıksal analizler önemli".Yapılan araştırmalar, İlköğretim 3. ve 4. sınıflarında dakikada 150’den 800’e kadar hızlara rahatlıkla çıkılabildiğini söyledi.

SBS,YGS, LYS, KPDS, KPSS, DGS, TUS, ALES vb.SINAVLARDA ETKİLİ OLUYOR


NORMAL bir insanın ilkokuldan itibaren edindiği okuma alışkanlığına bakıldığında ortalama dakikada 150-200 kelime arasında değişirken, "Hızlı okuma teknikleri ile sözcük sayısını en az 4-5 katına çıkarmak mümkün. Kişiye özel, homojen olarak oluşturulmuş gruplara özel yazılan antrenmanlarla bu sayıyı dakikada 4-5 bine hatta 10 bine çıkarmak mümkündür. Bu sayıyı, antrenmanlarını ciddi anlamda yapan öğrenciler arasında gördük. Doğru teknikle okuyan öğrencilerin sınavlara hazırlanırken zorlanmadıkları tespit edilirken, bu aynı zamanda çocuğun üniversite sınavına ya da diğer sınavlara büyük bir bilgi yükü ile girmesi anlamına geliyor. Sınav esnasında ise öğrencilerin zamanı yetiştirememe gibi bir kaygıları olmuyor.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Hızlı Okuma eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Karşıyaka Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla’daki  Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli deki Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma download - hızlı okuma programı - hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma testi - hızlı okuma nedir - hızlı okuma programı indir - hızlı okuma kitapları -

Yorumlar