Sınavlara için Hızlı Okuma

Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir? Çok hızlı okumayla dakikada ortalama 800-900 kelime okunabilmektedir. Bunu yapabilmek için bir kere öğrenip yaşamınız boyunca unutmadan kullanabileceğiniz hızlı okuma tekniklerini öğrenmek gereklidir.

Hızlı okuma tekniğinin iki ayrı gelişme çizgisi vardır:

* Göz talimle gitgide daha hızlı görmeyi öğrenebilir, tıpkı halter kaldırmakla, şınav çekmekle kol kaslarının gelişmesi gibi.

* Göz talimle satırın 2-3 yazısını, hatta tamamını bir bakışta görmeyi öğrenebilir. Yavaş okuyan kişiler okuduklarını en az anlayanlardır. Duraksayarak, yavaş okuyarak, geriye dönerek okuma anlamada azalmaya sebep olacağı gibi hızda da azalma yaşanır. Çünkü beyin gözden hızlıdır.

Okunacak çok şey olduğunu düşünüyor fakat, zamanınız çok azsa.

Okurken dalıp gidiyor ve okurken dikkatiniz dağılıyorsa.

Yavaş bir okuyucu olduğunuzu düşünüyorsanız.

Okumak zorunda olduğunuz yükün altında ezildiğinizi hissediyorsanız.

Daha önce katıldığınız bir programdan dolayı, anlayarak hızlı okumaya olan inancınızı yitirmişseniz.

Bu düşüncelerden birine sahipseniz

Daha az zamanda daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz.

Daha iyi konsantre olabilirsiniz

Okurken yüksek hızda anlayan bir beyne sahip olabilirsiniz.

Öğrendiğiniz bilgileri daha uzun süre hatırlayabilirsiniz.

SBS, LYS, YGS'ye hazırlanıyorum; bu eğitim bana ne gibi bir yarar sağlayacak?

Ortalama bir öğrencinin, SBS, LYS, YGS'ye soruları okuması, normal okuma hızıyla, rahatlıkla yaklaşık 60 dakikasını alır. Hızlı Okuma Eğitimi almış bir öğrencinin okuma hızı ise ortalama 2,5 kat daha yüksektir. Dolayısıyla Hızlı Okuyan bir öğrenci, üniversite sınav sorularını yaklaşık 22 dakika içerisinde okuyup bitirecektir. Bu sayede, sınav esnasında yaklaşık 35 dakika ekstra zaman kazanacaksınız.

Aynı zamanda, SBS, LYS, YGS'ye hazırlanan bir öğrenci, yıl boyunca, ortalama 6.500 test sorusu okuyup çözer, 450 saat boyunca ders çalışır, dersle ilgili 17.970 sayfa okumak zorunda kalır. Etkin ve Hızlı okuyarak, okumanız gereken tüm ders kitapları, metinleri ve testleri şuandakinden 3 kat daha hızlı okuyup anlayarak, sene boyunca büyük zaman kazanacak, daha fazla konuyu çok daha hızlı bir şekilde öğreneceksiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Sınavlara Hazırlanan için Hızlı Okuma 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki Sınavlara Hazırlanan için Hızlı Okuma 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hızlı okuma - hızlı okuma nedir - anlayarak hızlı okuma - anlayarak hızlı okuma eğitimi -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar