HAYAT KOÇLUĞU

 Hayat Koçluğu, yoluyla kendinizi kendi yaşamınıza adamanızı sağlar; hayatınızın her alanında daha fazla denge, yaşam sevinci, samimiyet, enerji, maddi bolluk, konsantrasyon ve hareket bulmanıza yardımcı olurum. Hayat Koçluğu, başarılı ve yüksek potansiyelli insanların ve kurumların sıra dışı yaşamlar yaşamak için kullandığı araçlardan biri haline hızla gelmekte. Bu kadar hızla yayılmasının nedeni, kısa zamanda etkin sonuçlar elde etmesidir.
Hayat Koçluğu, bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır. Koçluk, ilk olarak 60'lı yılların sonunda ABD'de bütün bir kurumun daha etkin çalışması için çalışan örgütsel gelişim danışmanlarının yürüttükleri projelerin parçaları olarak kurumun içindeki liderlerle birebir çalışmaları ile başladı denebilir. Yani koçluk kavramı aslında organizasyonel gelişim çalışmalarının entegre bir parçası idi. 80'li yıllarda Thomas Leonard koçluğu daha geniş kitlelerin de yararlanacağı bir biçimde yapmaya ve profesyonel koçlar yetiştirmeye başladı.
Hayat Koçu, danışanına üç ana seviyede destek olur:
Hayat koçu, amaçlarına daha hızlı ve kolay ilerlemesi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmesi, karşılan sorunların çözülmesi,
Bunları yaparken danışanın başka olay ve durumlara da  taşınabilecek yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmesi,
Aynı zamanda da danışanın "öğrenmeyi öğrenmesi": hayat koçu ilişkisi  bittikten sonra da danışanın karşılaştığı durumlardan yararlanırken öğrenmeyi de yetkinliğini geliştirmeye devam etmesi.
Hayat Koçunuz olarak, ben:
Hayat koçu, gerçekten ulaşmak istediğiniz amaçlara belirlemeniz için sizi cesaretlendirir
Hayat Koçu, kendi başınıza şimdiye kadar yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı ister.
Hayat Koçu, daha çabuk sonuçlar elde edebilmeniz için odaklanmanıza yardımcı olur.
Hayat Koçu, size daha fazlasını gerçekleştirmeniz için gerekli araçları, desteği ve yapıyı sağlar.

Kim bir Hayat Koçlayla çalışır?
Yaşamımda iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes. Girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller, ve değişim sürecindeki insanlar ile, gelişime açık şirketler genellikle bir Koçla çalışırlar. Kariyerleri veya yaşamda ulaştıkları seviyelerden bağımsız olarak danışanlarımın hepsinin ortak bir özelliği var: hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen başarılı, ilerlemeye açık ve zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar.
 
Hayat Koçluğu eğitimi yada hayat koçu olmak istiyorsanız,  detaylı bilgi için burayı tıklıyarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Hayat koçluğu - hayat koçluğu eğitimi - hayat koçluğu kitap - hayat koçluğu kitapları - hayat koçluğu sertifika proğramı - hayat koçluğu kitap tavsiyeleri - yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitap - yaşam koçluğu eğitimi - hayat koçluğu eğitimi -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar