Eğitim Koçu

Eğitim Koçluğunda, öğrencinin nasıl çalışması gerektiği ile ilgili çalışmalar, algı konusunda, hatta yetenekler ve mesleki eğitim konusunda, bir takım çağdaş ve etkin testler yaparak , Koçluk yaptığımız öğrencilere özgü, yüksek performans almaya yönelik çalışma teknikleri oluşturuyoruz bu sayede de hep başarılı oluyoruz.


Fakat biz, psikolog değiliz, ergen sorunları söz konusu olduğunda, öğrenci ve ebeveynleri ile görüşüp,  uzman psikologlara yönlendiriyoruz. Başka neler var bu programda? Örneğin, öğrencinin üzerine yoğunlaşabiliyoruz. Üstelik, bunlara ek olarak, konsantrasyon eksikliği, motivasyon ve başarısızlık endişesi gibi sorunlarla da baş edip bunları ortadan kaldırma çalışmaları yapıyoruz.Eğitim Koçluğu hizmetinde öğretimine devam eden öğrenciler, başarılarını artıracak yöntemleri öğrenerek motivasyon eksikliğinin önüne geçmek , özgüven kazanmak gibi becerileri geliştirerek  yapılacak koçluk çalışması ile başarı artışını sağlayacak unsurların ortaya çıkartılması ve kişinin konu hakkında bilinçlendirilerek, başarılı olması hedeflenir.Öğrenciler Neden Koçluğa İhtiyaç Duyar?
√Farkındalıklarını artırarak yetenekli olduğu alanları saptamak ve uygun mesleği seçebilmek


√Hedef belirlemek ve bu hedefe yönelik eyleme geçebilmek


√Öğrenmenin kendilerine uygun yöntemini bularak okul başarısını artırmak


√Öğrendiği teknikleri uygulayarak sınav başarısını artırmak√Odaklanma ve konsantrasyon düzeyini artırmak


√Sınav kaygısını gidermenin yöntemlerini öğrenmek için koçluğa ihtiyaç duyarlar.


Bu programdaki en değişik çalışmalarımızdan biri de öğrencilerimizin “Ben” kavramını netleştirmek ve “Bireysel farkındalık” sağlamak. Bunlar çok önemli aslında, neden mi önemli? Çünkü “Ben” kavramı ile öğrencimiz hedefini belirliyor, “Bireysel farkındalık” kavramı ile de hedefini şekillendiriyor. Doğal olarak, bu çalışmalarımız da öğrencilerimizin bütün geleceği ile ilgili…


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Eğitim Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir
Eğitim Koçluğu Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka
Eğitim Koçluğu Eğitimi için 0(232) 369 50 81 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki 
Eğitim Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli 
Eğitim Koçluğu Eğitimi  0(850) 303 49 00  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli  Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Kariyer  Koçluğu Eğitimi    0252 213 0098 yada 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla
Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eğitim koçluğu nedir - eğitim koçluğu sertifikası - öğrenci koçluğu - eğitim koçluğu sertifikası ankara - eğitim koçluğu nasıl yapılır - eğitim koçluğu kursları -

Yorumlar