Eğitim Koçluğu Sertifikası

Eğitim Koçluğu Sertifika Programın Amacı :  Eğitim Koçluğu ,sınavlara hazırlanan ya da okul sürecinde olan öğrencilerin potansiyellerini en üst seviyede kullanmak isteyen öğrencilerin öğrenme,hatırlama,anlama,algılama,sorun çözme ve hedefleri doğrultusunda hareket etme becerilerini geliştiren ve hedefe yönelik çalışmalar  yapılan bir danışmanlık ve koçluk sürecidir.


Eğitim Koçluğu Sertifika Programında bir öğrencinin gerek duygusal gerekse hedeflerine yönelik tüm dinamikleri bir arada yapılandırmasına destek olacak profesyoneller yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu programa çocuklarıyla etkin iletişim kurmak ve onların öğrencilik süreçlerine doğru araçlarla destek olmayı hedefleyen ebeveynler, tüm eğitimciler ( öğretmen ve okul yöneticileri),okulların ve dershanelerin rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimlerinde çalışan uzmanlar, psikologlar,pedagoglar ve öğrenci koçu olmak isteyen tüm kişiler katılabilir.


Eğitim Koçluğu Programının İçeriği ;
Program süresince içerik bilgisi aktarımı, rol oynama, tüm soruların cevaplandırılması ve içerik kitapçığı sağlanacaktır.


*Temel Koçluk Bilgileri


*Temel Koçluk Becerileri


*Öğrenciyle ve anne-babayla  görüşme nasıl yapılır?


*Öğrencinin Hedefleri Gerçekte Nelerdir?Bu hedeflere nasıl ulaşılır?


*Öğrencinin Duygusal Sorunları Nasıl Çözülür?


*Öğrencinin Öğrenme Modeline Göre Çalışma Becerisi


*Sorun Çözme Becerisi Nasıl Kazandırılır?


*Odaklanma Nasıl Sağlanır?


*Öğrenmeyi Öğrenme Teknikleri


*Öğrencinin Okuluyla İşbirliği Nasıl Yapılır?


*Temel NLP ve Öğrenciye yönelik uygulamalar


*Temel Psikoloji

• Bu sertifikasyon programını bitiren kişiler, eğitim kurumlarında ve kurum dışında hizmet verebilir,bireysel öğrenci koçluğu yapabilirler.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Eğitim Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir
Eğitim Koçluğu Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka
Eğitim Koçluğu Eğitimi için 0(232) 369 50 81 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki 
Eğitim Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli 
Eğitim Koçluğu Eğitimi  0(850) 303 49 00  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli  Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla Kariyer  Koçluğu Eğitimi    0252 213 0098 yada 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla
Eğitim Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eğitim koçluğu nedir - eğitim koçluğu sertifikası - öğrenci koçluğu - eğitim koçluğu sertifikası ankara - eğitim koçluğu nasıl yapılır - eğitim koçluğu kursları -

Yorumlar