Eft Nasıl Uygulanır?

EFT çok basit bir protokol izleyen bir yöntemdir. Bu basitliğine rağmen, tüm yemek tariflerine benzer; her basamağı aynen tanımlandığı gibi uygulamazsanız, istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu nedenle aşağıdaki basamakları iyice dikkatle incelemeli ve uygulamalısınız.


“EFT”NİN DÖRT TEMEL BASAMAĞI VARDIR: ANA REÇETE

1)Kurulum
   a)Odaklanma
   b)Değerlendirme
   c)Onaylama
2)Vuruş serisi
   a)Hatırlatıcı tanım (terim)
3) 9 Gamut
4)Vuruş serisi
?Kurulum bölümünde ovalayarak başlayan ve izleyen uygulama boyunca ise işaret ve orta parmaklarınızın uçlarını kısa, orta şiddette, hissedilir vuruşlar (tapping) yapmak için kullanacaksınız. Vuracağınız noktalar bedendeki meridyenlerin başlangıç/bitiş noktalarıdır ve bedenin iki yanında simetrik olarak yer alırlar. Bu noktalar deri yüzeyine yakin olduğu için, meridyenlerin daha derinde gömülü bölümlerinden daha kolay ulaşılan noktalardır.

?Burada anlatılan dört aşama her turda uygulandığında bütün meridyenlerin uç noktalarına vurulmuş olur. Bazen kısaltılmış vuruş serisi de uygulanabilir, çünkü ilk yedi meridyene dokunulduğunda. Duyguların yoğunluğunda belli bir değişim hissediliyorsa, demek ki tıkanıklık bu ilk meridyenlerdedir ve parmaklardaki meridyenlere vurulması gerekmeyecektir. Bununla birlikte, biz burada tüm aşamaları her seferinde uygulamanızı öneriyoruz, böylece açıkta kalan nokta bırakmadığınızdan emin olacaksınız. Tüm prosedür çok kısa sürdüğü için sorun yaratmayacaktır.
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :eft eğitimi - eft nedir - duygusal özgürleşme tekniği - eft asıl yapılır - nasıl uygulanır -

Yorumlar