Aile Koçluğu İzmir

Aile kurmaya hazır olmak, aldığımız en önemli kararlardandır. Aile içindeki tüm ilişkilerin sağlıklı kurulması ve geliştirilmesi, toplam kalite anlayışında en büyük paya sahiptir. Birbirimizi sevmek kadar, birbirimizin sevgi dilini anlamak, birey olarak kimliklerimize sahip çıkıp, kimliklerimizi geliştirmek; aile içi iletişimin önemli kesişenlerindendir.
Aile koçluğu hizmetimiz, aile olmanın bilinci ile tüm bireylerine kaliteli iletişimi sağlamanın ve kaliteli yaşam sürdürmenin ipuçlarını vererek, yönlendirir.
Aile koçluğunda yapılacak çalışmalar, ailenin her bir bireyi için ayrı ayrı düzenlenir.
En başta belirlenen hedeflere ulaşmak, tıkanma noktalarını çözmek amacıyla; çalışmalar grup ve bireysel olarak takip edilir.

Aile danışmanlığı, aile üyelerinin uzlaşarak birbirlerine yardım etmesine olanak sağlar. Aile içinde her bireyin farklı yanlarını kabul edip, beraber yaşamanın dengesini sağlamaya odaklanır. Bu durumda tedavi gören, bireyler değil, bireyin bağlı olduğu ilişki ağlarıdır. Belirli durumlarda, terapist gelen ailenin farketmediği sorunlara dikkat çekebilir ve bunlar üzerinde ailenin çalışmasını sağlayabilir. Aynı zamanda, danışman aile fertlerinin birbirlerine nasıl davrandıklarına da dikkat çekebilir. Her tür psikolojik problemde aile danışmanlığının etkinliği çalışmalarla gösterilse de genel olarak aile danışmanlığı gerektiren problemler; aile içindeki ikili ilişki güçlükleri, sorumlulukların paylaşımına ilişkin problemler ya da sadece bir üyenin yaşadığı problemin, ailenin diğer üyelerini de etkilemesi (panik atak, hayvan fobisi, öfke kontrolü, depresyon vb.) olarak gösterilebilir. Yine ailenin yaşadığı her tür travma da (kayıp, iflas, kaza vb.) aile danışmanlığının çalışma alanları içerisinde yer alır.
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Aile Koçluğu  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Aile Koçluğu  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki Aile Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

İzmir Aile Koçu, Aile Koçu  İzmir, İzmir Aile Koçluğu, Aile Koçluğu  İzmir,izmir Aile Koçluğu  eğitimi, Aile Koçluğu eğitimi izmir, İzmir Aile Koçluğu sertifikası, Aile Koçluğu sertifikası İzmir, İzmir Aile Koçu nasıl olunur, Aile Koçu nasıl olunur izmir, izmir Aile Koçluğu kursları, Aile Koçluğu  kursları izmir ve Aile Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir Aile Koçu - Aile Koçu İzmir - İzmir Aile Koçluğu - Aile Koçluğu İzmir - izmir Aile Koçluğu eğitimi - Aile Koçluğu eğitimi izmir - İzmir Aile Koçluğu sertifikası - Aile Koçluğu sertifikası İzmir - İzmir Aile Koçu nasıl olunur - Aile Koçu nasıl olunur izmir - izmir Aile Koçluğu kursları - Aile Koçluğu kursları izmir -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar