Nlp Nedir?

Kişi, sahip olduğu mevcut seçeneklerden en iyisini seçer ve her davranışının altında olumlu bir niyet vardır. Kişi, daha iyi bir seçeneği olduğu zaman onu seçer. NLP kişiye yeni seçenekler yaratma konusunda yardımcı olur.
Zihin ve beden aynı sistemin parçalarıdır ve birlikte hareket ederler. Birbirlerini sürekli etkilerler. Yani, zihinsel durum beden fizyolojisini, bedenin fiziksel durumu da zihinsel durumu etkiler. Bu ilkenin sonucu olarak; kişi düşünme şeklini değiştirerek, fizyolojisini etkileme gücüne sahiptir. Ya da fiziksel durumunu, beden duruşunu değiştirmek suretiyle, o anki duygu ve düşüncelerini değiştirebilir.
 
Dil, yaşadığımız deneyimlerin ikinci elden temsil edilmesidir. Bunun doğal sonucu, kelimelerin anlamının kişiden kişiye değişmesidir. Yani sözcüklere yüklediğimiz anlamlar farklılıklar taşır. NLP’ye göre bunun farkında olmak, iletişim becerimizi arttırır.

Sağlığımızı etkileyen unsurlar arasında yaşamı nasıl algıladığımız, karşılaştığımız olaylara verdiğimiz tepkiler nasıl olduğu, inandığımız doğrular, değerler ve inançlarımızın büyük payı vardır. Zihin ve beden arasında sağlıklı, dengeli bir ilişkinin kurulabilmesi için bizim de işimize yarayan, bizim isteklerimizi destekleyen değerlere ve inançlara ihtiyacımız var.
Çalışmalar sırasında katılımcılar çeşitli uygulamalar yaparak bu yaklaşımları nasıl kullanabileceklerini deneyimlerler. Öncelikli olarak kişilerin kendi sağlıkları konusunda kendi katkılarını fark etmeleri, kendilerine sağlıklı olmak için hedef belirlemeleri bu uygulamaların başında yer almaktadır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki NLP seminerlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki NLP seminerlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz  veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :NLP - nlp nedir - nlp teknikleri - kişisel gelişim -

Yorumlar