İzmir Aile Danışmanlığı

Eş-evlilik ve aile danışmanlığı evli, nişanlı, birliktelik yaşayan çiftlerle veya bir evde yaşayan tüm aile üyeleri için yapılan danışmalardır. Evlilik öncesi danışmanlık ise evlilik kararı almış çiftlerle hem evlilik öncesindeki hazırlık sürecinde hem de birlikte geçirecekleri hayatlarında sağlıklı bir yol izlenebilmesi adına yapılan danışmanlık faaliyetleridir.

Aile üyeleri veya birliktelik yaşayan çiftler arasındaki mevcut iletişim bir sistem içinde var olur ve danışmanlık süreci boyunca da tüm sorunlar ve ilişkiler bu sistem içinde değerlendirilir. Ele alınan her sistem kendi içinde değerlidir ve özeldir. Fakat zaman zaman sistem içerisinde bir takım aksamalar, çatışmalar ya da kopmalar görülebilir. Bu tür zamanlar içerisinde problemleri çözebilmek amacıyla uzman bir kişinin desteğine gereksinim duyulabilir.

Aile bireylerinden birinin kaybı durumunda ise eğer kaybedilen kişi ebeveynlerden biri ya da her ikisiyse hayatta kalan aile üyeleri bu durumda büyük üzüntü yaşar ve durumla başa çıkabilmek adına çaba sarfetmesi, hayatını ve diğer aile üyeleriyle ilişkilerini yeniden düzenlemesi gerekir. Hele ki hayatta kalan aile üyelerinden biri çocuk ise mutlaka bu durumdan etkilenirler ve büyüklerden farklı bir takım davranışlar sergilerler. Küçük yaştaki çocuklar ölümü anlama konusunda zorluk yaşayabilir, hatta bunun geçici bir durum olduğunu düşünebilir veya hiç olmamış gibi davranabilirler. Bu durumlar içerisinde en önemli noktalardan biri çocuğun kendini güvende hissetmesidir. Bu da yalnızca diğer aile üyelerinden görebileceği sevgi ve şefkat sayesinde mümkündür. Aile içinde diğer bir kayıp da çocuklardan birinin ölümü durumudur. Bu durum da aile üyelerine üzüntü verir ve ailenin temel dinamiklerini etkiler. Ebeveynler ve varsa kardeş bu yeni durumla başa çıkma konusunda zorlanabilir ve hatta zaman zaman kendilerini suçlayabilirler. Bunun yanısıra ebeveynler eğer varsa diğer çocuklarını da kaybetme korkusu yaşayarak aşırı ilgi ve korumacı tavır sergileyebilirler.

Bu ve benzeri durumlarla ilgili aile içi iletişiminizde, aile olma bilincinizde problemler mevcutsa siz de çift ve aile danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilir ve sorunların çözümü adına harekete geçebilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Aile  Danışmanlığı eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir'deki Aile  Danışmanlığı  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir Aile Danışmanlığı - Aile Danışmanlığı İzmir -

Yorumlar